Збережемо Первоцвіт

Дата: 21.03.2019 14:10

Мабуть, ніякі рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. Ось-ось з’являються ці тендітні, але дуже сміливі рослини, які сповіщають про прихід весни.

Фото без опису

Сумно, що весною ці рідкісні рослини використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати ці рослини заборонено, бо їх занесено до Червоної книги. Більше того, за знищення або незаконне вилучення первоцвітів з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

Червонокнижні види рослин такі, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий тощо не тільки несуть естетичну насолоду, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.

З метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просимо мешканців Хмельниччини звертатись до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області за номером телефону: (0382) 70-37-94 або (0382) 70-28-39.

Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

Бережімо природу навколо нас.

Інформацію взято з офіційного сайту Державної екологічної інспекції у Хмельницькій обл.