Калачківці
ЗВІТ
про роботу старости сіл Калачківці та Субіч
Говоровської Оксани Вікентіївни
Керуючись Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Статутом Китайгородської об’єднаної територіальної громади, Регламентом сільської ради, Положенням про старосту села та іншими нормативно-правовими актами, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносинами з Китайгородською обєднаною громадою звітую про роботу старости села Калачківці та села Субіч за період травень місяць 2016 року по грудень 2016 року.
Я, як староста села, беру участь у засіданнях виконавчого комітету сільської ради, сесіях сільської ради, виконую доручення сільського голови, сільської ради та виконавчого комітету, інформую про виконання цих доручень.
Кількісні дані населення села Калачківці
Чисельність наявного населення в с. Калачківці станом на 01.12.2016 року складає- 358 осіб з них : діти дошкільного віку- 30 чол., шкільного віку -35 чол., працездатний вік -192 чол. пенсійний вік у межах 60 і старше -99 чол. на території села є також тимчасово присутні громадяни, які проживають без реєстрації - 25 чол. Всього населення з тимчасово присутніми складає - 383 чол. Двори – 140.
Чисельність працевлаштованих осіб працездатного віку -42 чол. з них працівників освіти та соц. сфери – 28 чол. Крім того зайняті в особистому селянському господарстві -89 чол. Зайняті у місцевому сільськогосподаському підприємстві – 10 чол.
Міграційний рух населення станом на 01.12.2016 р. прибули- 2 чол.,
вибули- 3 осіб. Кількісні дані населення села Субіч
Чисельність наявного населення в с. Субіч станом на 01.12.2016 року складає – 211 осіб з них : дошкільного віку 8 чол., шкільного віку 10 чол. працездатний вік -118 чол. пенсійний вік у межах 60 і старше -75чол. на території села є також тимчасово присутні громадяни, які проживають без реєстрації - 34 чол. Всього населення з тимчасово присутніми складає - 245 чол. Дворів - 106
Чисельність працевлаштованих осіб працездатного віку -14 чол. з них працівників освіти та соц. сфери –5 чол. Крім того зайняті в особистому селянському господарстві -62 чол. Зайняті у місцевому сільськогосподаському підприємстві – 1 чол.
Міграційний рух населення станом на 01.12.2016 р. прибули- 1 чол.,
вибули- 2 осіб.
У 2016 році у цих селах дітей не народжувалося, померло – 9 чол.
Соціальний захист населення
На території с. Калачківці с. Субіч
багатодітні сім’ї 5 1
діти пі опікою 1
діти напівсироти 1
учасники АТО 11 2
воїни - інтернаціоналісти 1 1
інваліди ВВвійни 1 4
вдови загиблих 1 2
учасники бойових дій 10 8
медики пенсіонери 2 2
вчителі пенсіонери 4 1
пенсіонери культури 2 1
інвалідів 27 11
з них - 4-ро дітей.
Соціальним працівником обслуговується 14 одиноких пристарілих громадян, які потребують стороннього догляду.
( 14 - Калачківці 4 – Субіч)
Ведення документації
Станом на 01.12.2016 року ведеться 5 погосподарських книг, алфавітна книга, журнали вхідної та вихідної документації, реєстрації довідок, доручень, журнал особистого прийому громадян.
Видано довідок -921, зареєстровано вхідної документації -21, зареєстровано вихідної документації -58, доручень - 25, актів обстеження – 30, прийнято громадян особисто – 218 чоловік.
В погосподарські книги вноситься своєчасна і повна інформація про населення, його міграцію, зміни особистих даних та даних господарств щодо утримання худоби та птиці, інформація про земельні ділянки.
Заклади освіти, охорони здоров’я, культури та спорту.
На території села Калачківці функціонують Калачковецька ЗОШ
1-2 ст, ( директор Рудоман В.І.) у школі навчається 25 дітей. Учні 1-4 класів харчуються за рахунок сільської ради та спонсорської допомоги батьків.
Школа бере активну участь у громадському та культурному житті села. Діти залученні до проведення масових заходів приурочених до видатних дат. Так вчителі, учні та батьки та депутати Малищук Є.М. і Коритнік Є.В. взяли активну участь у проведенні свята Дня Незалежності України, який святкували на сільському стадіоні. Кошти в сумі 1500 грн.( музика) на проведення свята надав приватний підприємець Малищук Є.М., та депутат сільської ради Коритнік Є.В. яка забезпечила подарунки дітям та надала матеріальну допомогу для придбання квітів та інше.
У селі працює дошкільний навчальний заклад « Черешенька»
( завідуюча Ремішевська Оксана Миколаївна) у ньому налічується 11 дітей, відвідує дитячий садок 11 дітей, працює одна різновікова група. Споруда садочка потребує ремонту, особливо праве крило. Цього року був придбаний для ремонту деякий матеріал, але у зв’язку з відсутністю коштів робота не розпочалася по ремонту веранди дитсадка. Для дитячого садочка у 2016 році придбано З дитячі столики, 2 вмивальники за кошти сільської ради.
Медичну допомогу населенню в с. Калачківці та в с. Субіч надає фельдшерсько-акушерський пункт. Заклади працюють згідно графіків роботи. ФАПи укомплектовані кадрами. Ліки на невідкладну допомогу надаються постійно на певну кількість населення. Завчасно медиками готовиться список яких потрібно ліків на невідкладну допомогу . З медикаментами проблем немає. ФАПи твердим паливом забезпечені. Надається невідкладної допомога на місці хворому, до приїзду швидкої допомоги. Єдиною проблемою для завідуючих ФАПів залишається те, що вони одні ( звільнені санітарки) і важко справлятися з хворими людьми та з господарською частиною ФАПів особливо взимку.
Встановлено капітальну огорожу біля Калачковецького ФАПу за рахунок П.П. Малищука Є.М.
У приміщенні сільської ради знаходиться бібліотека, ( завідуюча Величко Інна Олексіївна) . Працює згідно графіку роботи. Більшість часу проводить разом з дітьми у школі та садочку.
На території с. Калачківці функціонує сільський клуб( завідуюча клубом Гладка Світлана Миколаївна) . З червня місяця сільський клуб був закритий на капітальний ремонт, Проводився ремонт стелі. На виготовлення проектно - кошторисної документації було виділено 2500 грн. На капітальний ремонт стелі було витрачено 134 809 грн. Також проводився частковий ремонт даху сільського клубу. На придбання шиферу витрачено 5 000 грн. на придбання дерев'яних балок для даху витрачено близько 15 000 тис. грн., і ремонтні роботи даху були проведенні за рахунок спонсорської допомоги в сумі 10 000 грн. грн за рахунок приватного підприємця Малищука Євгена Миколайовича.
Також у 2015 році для клубу були придбанні вхідні двері на суму 5 000 грн.. Планується у 2017 році закінчити ремонт стін у сільському клубі та встановити вхідні двері.
За сприяння сільський голова Безродний Ю.В. який допоміг повністю провести реконструкцію електропостачання до сільського клубу.
Біля клубу встановлено меморіальну стелу «Загиблим воїнам» та «Курган Слави». Доглядає за цими спорудами завідуюча клубом.
Прошу, щоб на 2017 рік запланували кошти на капітальний ремонт « Кургану Слави». постільки споруда уже почала розруйновуватися.
Стосовно сільського клубу с. Субіч, ( завідуюча клубом Касянчук Валентина Василівна) то у цьому році ніяких ремонтних робіт не проводилося . Клуб працює згідно графіку. Проводяться масові заходи та дискотеки. Споруда потребує ремонту.
Біля клубу розташована Субічська школа 1-го ступеню, школа не діє. Ця споруда знаходиться вкрай занедбаному стані – руїна серед села. Можливо, якщо вона не потрібна, то реалізувати з неї будівельні матеріали, або продати будь - кому.
Біля цієї розваленої школи знаходиться « Пам’ятник загиблим воїнам-односельчанам», який давно планувалося хоча б обнести забором, але так і нічого не зроблено.
Є також громадські автобусні зупинки. В с. Калачківці уже розпочата робота і впорядковано територію зупинки, а стосовно Субічської зупинки, то вона взагалі відсутня.
Планується встановити зупинку по центральній дорозі « с. Калачківці- с. Демшин» у 2017 році за підтримки спонсорської допомоги Кузнеця Ю.П.
Транспортне сполучення
з міста Кам’янець-Подільський – с. Рогізна -виконує 4 рейси до кінцевої зупинки при цьому заїжджаючи в с. Субіч та с. Демшин.
Дорога центрального сполучення вкрай незадовільному стані.
Проїжджаючи за день біля 200 км. не витримує техніка і вкрай незадоволенні пасажири. Потрібен терміновий ремонт дороги центрального сполучення.
По селах Калачківці та Субіч також ремонтувалися дороги.
При сприянні депутата Коритнік Євгенії Василівни в с. Калачківці було завезено 2 – «Камази» щебеневого висіву з Колодіївського кар’єру для дороги біля клубу та по вул. Шевченка та вул. Лісова в с. Калачківці.
в с. Субіч проведено капітальний ремонт вулиці Садова на виготовлення проектно –кошторисної документації заплачено 2400 грн. Капітальний ремонт дороги було проведено на суму 127555 грн. також додатково іще довозився щебінь для ремонту дороги біля господарства та по селі Субіч.
На превеликий жаль 1 кілометр дороги до самого села Субіч нагадує військові вирви і дорога під’їзна до села майже зруйнована.
Усього комунальних доріг по с. Калачківці – 9, протяжністю 11,5 км. Освітлених -2 .- вул. Шевченка, та вул. Лісова, планувалося провести освітлення на вул. Лесі Українки, увесь матеріал уже закуплений, але уже майже пройшло 3 місяці а роботи немає.
Усього комунальних доріг по с. Субіч - протяжністю 6.0 км. Освітлених –немає, хоча усі матеріали для освітлення закуплені.
Місяців 6-ть назад мене запевняли, що усе буде зроблено, але робота не зроблена.
Галузь житлово-комунального господарства,
побутового, торгівельного обслуговування, громадського харчування, транспорту та зв’язку.
На території села Калачківці та Субіч діють приватні торгівельні магазини.
2 магазини в с. Калачківці -приватні підприємці Стратійчук Лілія Іванівна та Гребеняк Тамара Григорівна. і один магазин в с. Субіч П.П. Роговик В.М.( продавець – Бевза Антоніна)
Ліцензію на торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами має один магазин « Кафе-бар» П.П. Гребеняк Т.Г.
Магазини працюють згідно затверджених графіків. У магазинах завезені товари першої необхідності. Завозиться хліб для населення щоденно.
На території села Калачківці працює поштове відділення.
Поштове відділення обслуговує 569 чоловік. В даний час триває підписка газет та журналів на 2017 рік. Уже підписано майже 70 примірників різних газет та журналів.
Відповідно до надання житлово - комунальних послуг то на початку року було започатковано вивіз сміття в с. Субіч, хоча за два останніх місяці з цим є проблеми. Надіюсь, що Кузнець Юрій Петрович допоможе з транспортним засобом і до нового року ми проведемо цю роботу.
Юрієм Петровичем надавалась допомога транспортний засіб, робочі та спеціальні хімікати для впорядкування сільського кладовища.
Залишається відкритим іще питання встановлення огорожі біля кладовища та біля каплички в с. Субіч, хоча сітку придбав за власні кошти Юрій Петрович Кузнець.
Я розраховую на Вашу підтримку Юрію Петровичу.
На впорядкування кладовищ в с. Субіч та с. Калачківці була задіяна техніка приватних підприємців. Кладовища по селах знаходяться в задовільному стані.
Приватний підприємець, депутат сільської ради Малищук Є.М. надав трактора та своїх робочих для збирання в с. Калачківці картоплі та різних овочів і фруктів для Хмельницького обласного госпіталю ( 14 листопада 2016 року) і разом спільними силами до госпіталю було доставлено 800 кг. картоплі та 150 кг. червоного буряка, 50 кг. моркви, 30 кг. цибулі, яблука та інше. На Кам’янець-Подільську районну лікарню було завезено 300 кг. картоплі.
Також Євген Миколаєвич надавав грошову допомогу та надає безкоштовно молоко для малозабезпечених сімей в селі.
Надіюсь, що у 2017 році Євген Миколайович допоможе у розчистці сільського ставу у с. Калачківці. Постільки питання питної води постає гостріше.
Дуже відчутне питання, що наша об’єднана територіальна громада не має і не хоче утворювати комунального господарства. А це одна складова запоруки успіху розвитку громади і благоустрою сіл сільської ради.
Про виконання Програми соціально- економічного та культурного розвитку.
Я, як староста села, приділяю велику увагу питанням дотримання інструкції з діловодства при роботі з документами.
На 01.12.2016 року триває оформлення субсидій громадянам, уже оформлено майже 87 справ. 23 справи - соціальних допомог,
при активній участі депутата сільської ради Коритнік Є.В. яка допомогла отримати посвідчення « Учасника бойових дій» Торкульцю Олександру Миколайовичу та до «Дня інваліда» доставила інвалідний візок та гостинці для дитини інваліда Валігурського Владислава Володимировича.
Мною налагоджено прийом громадян, які проживають на території сіл. За бажанням жителів с. Субіч та с. Калачківці я відвідую їх у них вдома. Особистий прийом громадян дає мені змогу контролювати стан подій по селах і вивчати інтереси населення у сфері соціального захисту культури, освіти, житлово- комунального господарства, реалізації ними прав на працю медичну допомогу тощо.
Сфера регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
с. Калачківці – площа господарської території 912 га. Національний парк « Подільські Товтри» – 412 га. Земель резерву –немає, земель запасу – немає, громадське пасовища - 4 га.
Землі ОСГ обробляються людьми. Заключено 88 договорів оренди з приватним підприємцем Малищуком Є.М. на земельні частки паї. Приватним підприємцем повністю проведено розрахунок по орендованих паях.
Зібрано земельного податку на суму 30.859.01 грн. з жителів села Калачківці .
с. Субіч – площа господарської території 1008 га.
Національний парк « Подільські Товтри» – 120 га. Земель резерву –немає, земель запасу – 42 га,( на 01.01.2014), в даний час земель запасу уже немає, громадське пасовища - 8 га.
Землі ОСГ обробляються людьми. Заключено 132 договорів оренди з приватними підприємцями на земельні частки паї. Особливо люди надають перевагу СТОВ «Агрофірмі Україна» смт. Маків, який надає доплату за кожен пай в сумі 5000 грн. і перезаключає договори оренди на паї на наступні роки. Повністю проведено розрахунок по орендованих паях СТОВ «Агрофірмою Україна».смт. Маків, який мав би заплатити земельний податок за земельні частки (паї) за пайовиків.
Зібрано земельного податку на суму 12.337.86 грн. з жителів села Субіч. Це сума мала, тому я надалі буду цікавитися хто не заплатив податок за землю.
Шановні депутати доводжу до Вашого відома таку проблему, яка виникла у листопаді місяці 2016 року. Як Ви знаєте, згідно Закону учасники бойових дій АТО мають першочергове право на отримання земельних ділянок площею 2 га для ведення ОСГ. Згідно документів які надавались учасникам бойових дій АТО - 11 чоловік жителів села Калачківці та 2 –є чоловік Субіч та 5 чоловік учасники бойових дій с. Рогізна. надавались схеми карти на поле ( земля запасу) біля Субічського ставу. Не буду говорити про Рогізнянських учасників бойових дій АТО постільки я не володію ситуацією, а ось на полі яке має 70 га, для «атовців» села Калачківці і одному з с. Субіч невистачило землі. Немає уже вільних місць для присвоєння кадастрових номерів, тобто не вистачає землі ( а у 2016 році надавалась земля тільки АТОВцям і нікому іншому) . Отримали землю з с. Калачківці 3-є чоловік, а решту 9 чоловік не отримало, і один з села Субіч – Мельник В.В. отримав , а Баблюк М.М. не отримав. ) . Решта 9 людей с.Калачківці і один з Субочі залишилися без землі . Ці люди отримали погодження з Хмельницького Держземагенства, документи на землю почали виготовляти іще у квітні-травні місяці 2016 року. Проплатили за розроблення проектної документації по 1500 грн. погодили з НПП « Подільські Товтри» , а коли подали на присвоєння кадастрового номеру земельним ділянкам, то почули, що вільної землі на цьому полі немає.
Ця ситуація яка склалася з учасниками бойових дій АТО викликає у населення негативне ставлення до місцевого самоврядування.
Колективне звернення було направлено до сільської ради хоча я не вірю, що землевпорядник не володіє інформацією кому роздані ці землі. Звернення від учасників бойових дій АТО знаходяться у голови Кам’янець-Подільської ради, голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації, прокурора Кам’янець-Подільського району, начальника відділу держземагенства у Кам’янець-Подільському районі, та у Службу Безпеки України. Як далі будуть розвиватися події я прогнозувати не буду.
Але це питання залишається відкритим.
Результати роботи старости в період з 25.05.2016 року по 01.12.2016 року.
1. Проведено капітальний ремонт дороги в с. Субіч по вул. Садова.
2. Проведено вибірковий ремонт даху сільського клубу с. Калачківці.
(спонсорська допомога та кошти з бюджету сільської ради)
3. Проведено капітальний ремонт стелі сільського клубу с. Калачківці.
4. Проведено реконструкцію електропостачання до сільського клубу с. Калачківці.
5. Придбано вхідні двері для сільського клубу с. Калачківці.
6. Проведено ямочний ремонт дороги в с. Субіч ( біля господарства) та в с. Калачківці ( вул. Шевченка, та вул. Лісова).
7. За бажанням жителів села Калачківці надано допомогу (продуктами харчування ) для Хмельницького військового госпіталю та Кам’янець- Подільської центральної районної лікарні.
8. Розпочато проведення реконструкції автобусної зупинки в с. Калачківці розчищено та прибрано прилеглу територію.
9. Силами жителів села Калачківці та духовної громади відкрито ритуальний зал для проведення обрядів в приміщенні біля сільської церкви .
10. Зроблено капітальну огорожу біля Калачковецького сільського ФАПу.
11. Впорядковано ритуальний будинок на кладовищі в
с. Калачківці силами сільської громади.
Планується зробити у 2017 році.
- закінчити освітлення вулиць в с.Калачківці
- провести освітлення вулиць села Субіч
- закінчити ремонт сільського клубу с. Калачківці
- закінчити ремонт автобусної зупинки в с. Калачківці.
- встановити автобусну зупинку в с. Субіч.
- провести ремонт ДНЗ с. Калачківці (праве крило, веранда).
- провести очищення сільського ставу в с. Калачківці
- встановити огорожу кладовища в с. Субіч.
- встановити огорожу біля каплички в с. Субіч
- встановити огорожу біля пам’ятника в с. Субіч
- відремонтувати громадські криниці по с. Калачківці та с. Субіч.
- провести ремонт сільського клубу в с. Субіч
Ось такі плани на майбутнє
Староста О.В. Говоровська