Протидія корупції
Протидія корупції
Боротьба із корупцією в Україні є пріоритетним завданням політики держави.
Органи прокуратури, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.14 р. № 1700-VII (далі – Закону) являються спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції поряд з Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Національним агентством з питань запобігання корупції.
Відповідно до статті 45 Закону, державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.
Однак, продовжують мати місце факти нехтування вищезазначеними нормами.
За порушення вимог фінансового контролю діючим законодавством України передбачено 2 види відповідальності: адміністративна – ст. 172-6 КУпАП та кримінальна – ст. 366-1 КК України.
Так, за принципової позиції працівників Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури (по обслуговуванню Кам’янець-Подільського району) упродовж 2019 року забезпечено участь у розгляді судом 28 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, складеними Управлінням захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, за результатами розгляду яких, 28 депутатів сільських рад Кам’янець-Подільського району визнано винуватими у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП з застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу.
Крім того, упродовж року прокурорами місцевої прокуратури до суду скеровано 10 обвинувальних актів відносно суб’єктів декларування, якими умисно не подано декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом.
Кам’янець-Подільська місцева прокуратура