Як записатись до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19

Дата: 06.05.2021 11:39

Як записатись до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19

З  1 березня 2021 року в Україні є можливість записатись до списку очікування на вакцинацію проти COVID-19. Електронний список очікування формується, щоб краще спланувати та організувати процес вакцинації.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні відбувається в 5 етапів:

1-й етап – медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті (≈ 367 тис. людей).

2-й етап – решта медичних працівників, люди віком 80+ та соціальні працівники (≈ 3 млн людей).

3-й етап – люди віком 65-79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, працівники сфери освіти (≈ 7 млн людей).

4-й етап – люди віком 60-64 роки, люди з хронічними захворюваннями, люди, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі  (≈ 11 млн людей).

5-й етап – решта дорослого населення України (≈ 13 млн людей).

Якщо ви є:

• працівником сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери
  • працівником чи мешканцем спеціалізованого закладу (інтернати, будинки для літніх людей тощо)
  • військовослужбовцем
  • працівником критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України)

Вам не потрібно записуватись. Роботодавець або керівник установи інформує вас про можливість та дати щеплення.

Усі інші можуть записатись до списку очікування в зручний спосіб:

1. Через портал чи мобільний застосунок Дія
  2. Через національний контакт-центр МОЗ

ЯК ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ПОРТАЛ ДІЯ?

1. Зайдіть на портал Дія https://diia.gov.ua за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад податкової) чи BankID.
  2. Перейдіть у розділ “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”.
  3. Зазначте сферу діяльності.
  4. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  5. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

ЯК ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ЗАСТОСУНОК ДІЯ?

1. Щоб зареєструватися через смартфон, завантажте мобільний застосунок Дія 2.0 за посиланням https://go.diia.app та авторизуйтеся в ньому. У застосунку можна авторизуватись через Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
  2. Зайдіть у розділ “Послуги” та оберіть “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”.
  3. Зазначте сферу діяльності.
  4. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  5. Перевірте свій номер телефону.
  6. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

ЯК ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР МОЗ?

1. Зателефонуйте на номер 0 800 60 20 19.
  2. Надайте оператору свої дані. Необхідно буде вказати pеєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта.
  3. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  4. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Важливо! Зараз формується саме список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua

Реалізація послуги — завдяки Програмі EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа й фінансується Швейцарією.