Робочі зустрічі : Кам’янецькі податківці та представники територіальної громади за «круглим столом» обговорили заходи з протидії обігу фальсифікату.

Дата: 27.05.2021 13:45

Фото без описуЗа ініціативи управління контролю за підакцизною продукцією ГУ ДПС у Хмельницькій області проведено спільну робочу зустріч начальника Кам’янець-Подільської ДПІ - Ігоря Бєлка , завідувача територіального  сектору контролю за підакцизною продукцією ГУ ДПС у Хмельницькій області –Наталії Лупійчук, з головою Китайгородської ОТГ Юрієм Безродним  та представниками територіальної громади  з питань наповнення місцевого бюджету надходженнями акцизного податку із реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та плати за ліцензії на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального.

На зустрічі піднімались такі питання:

• декларування акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
  • отримання ліцензії та інформування про випадки без ліцензійної діяльності;
  • обов’язкового проведення розрахункових операцій через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД  для підакцизних товарів,цін товарів та обліку їх кількості;
  • протидії реалізації фальсифікату та убезпечення споживачів від його використання.

Як зазначили податківці,  контроль за роздрібним продажем алкоголю та тютюну – це двостороння відповідальність. Керівники місцевих громад, у разі виявлення порушень, мають поінформувати податкову, а громадяни, які наполягають на видачі фіскального чеку, не лише дисциплінують суб’єктів господарювання, а й збільшують дохідну частину бюджету своєї громади, адже одним із джерел доходів місцевих бюджетів є надходження акцизного податку із реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та плати за ліцензії на виробництво, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, пальним та зберігання пального. Саме активна громадянська позиція споживачів сприятиме легалізації ринку підакцизної продукції, недопущення випадків, коли фальсифікат через тіньовий ринок потрапляє до споживачів, наносить збитки бюджету і здоров’ю громадян – зазначив керівник ДПІ Ігор Бєлко .