A A A K K K
для людей із порушенням зору
Китайгородська громада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

ПРОФІЛАКТИЧНИЙ  РЕЙД

Дата: 09.12.2021 09:42
Кількість переглядів: 131

ПРОФІЛАКТИЧНИЙ  РЕЙД

Відповідно до п.13 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» (зі змінами)  контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом ради об'єднаної територіальної громади, в межах повноважень.  Список осіб, яким призначена допомога,  направляється суб’єктом соціальної роботи (управління праці та соціального захисту населення) до центру соціальних служб.

Фахівцями із соціальної роботи складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, ліжечка, іграшки тощо. Проте існують випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя, мають шкідливі звички, та не забезпечують дитину всім необхідним. Тому, така сім'я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями Центру.

Якщо є факти нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється. 

До відома, виплата допомоги припиняється у разі:

- нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини; 

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

- припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

- виникнення інших обставин.

Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини не є кінцевим, і виплату допомоги можуть відновити (крім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

9 грудня Службою у справах дітей Китайгородської сільської ради спільно з відділенням соціальної допомоги громади було здійснено профілактичний рейд, під час якого провели вибіркову перевірку цільового використання коштів державної соціальної допомоги при народженні дитини.

З батьками проведені профілактичні бесіди з приводу належного виконання батьківських обов’язків, створення належних умов для проживання та виховання дітей в родинах та попередження насильства в сім’ї.

За результатами перевірки нецільового використання батьками коштів допомоги при народженні дитини не виявлено.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора