Китайгородська сільська рада
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

Дата: 18.02.2022 14:31
Кількість переглядів: 1504

ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

 

 

Знедолена природою дитина не повинна знати, що вона малоздібна, що в неї слабкий розум, слабкі сили…

Виховання такої дитини має бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим

(ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ)

 

 

Фото без описуСьогодні в Україні набирає потужних обертів освітня реформа, невід’ємною частиною якої є інклюзивна складова. І тому, комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Китайгородської сільської ради» обрала напрям на створення гідних умов навчання для дітей з особливими освітніми потребами, що стало кроком до впровадження основних принципів та стандартів життя.

Що ж таке інклюзивне навчання? Інклюзивна освіта – гнучка індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах масової загальноосвітньої школи за місцем проживання. Навчання відбувається за індивідуальними навчальними планами та забезпечується медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом. Інклюзивна освіта передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.

          Хто ж такі діти з особливими освітніми потребами? Кожна дитина має свої індивідуальні особливості. З різних причин у будь-якої дитини можуть виникати різні порушення розвитку. У цьому випадку можна говорити, що дитина має особливі потреби. В українському законодавстві термін «діти з особливими освітніми потребами» охоплює дітей з порушеннями психофізичного розвитку та дітей з інвалідністю.

В основі інклюзивної освіти лежать ідеї рівного ставлення до всіх членів суспільства незалежно від соціального стану, національності, культури, індивідуальних можливостей і здібностей. Кожна дитина має право на повагу, любов, визнання, успіх та самореалізацію у суспільстві.

         Актуальність інклюзії пов’язана з постійно зростаючою кількістю дітей, які потребують корекційного навчання. За статистичними даними, майже кожну шосту дитину можна віднести до цієї категорії: це діти з порушеннями мовлення, інтелекту, психічного та фізичного розвитку, діти з аутизмом.

17.02.2022 Службою у справах дітей Китайгородської сільської ради спільно з фахівцями КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Китайгородської сільської ради» проведено визначення рівня адаптації та соціалізації дитини з особливими освітніми потребами, а також розвитку навичок спілкування та нестандартного мислення.

         У разі підтвердження фахівцями Центру наявності у дитини особливих освітніх потреб висновок про комплексну оцінку є підставою для складання для неї індивідуальної програми розвитку та надання їй психолого-педагогічної допомоги.

Фахівці інклюзивно-ресурсного центру надають відповідну допомогу усім дітям з особливими освітніми потребами, батьки яких звернулися за допомогою.

Виховання та навчання кожної дитини відбувається за певних умов і під впливом усіх людей, які її оточують. Кожному, хто виховує та навчає дітей з особливими освітніми потребами, завжди потрібно пам’ятати слова великого вченого І. Павлова: “…Ніщо не залишається непорушним, а все завжди може змінитися на краще. Аби тільки були створені відповідні умови”.

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь