Причини виникнення виробничого травматизму під час весняно-польових робіт

Дата: 17.04.2022 11:58

Фото без описуВесняно-польові роботи — напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, навесні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і, майже, така ж частка транспортних робіт.

У цей час пожвавлюються також інші роботи в агропромисловому виробництві. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машинно-тракторних агрегатів.

Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.

Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони адміністрації господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.

Причинами аварій і нещасних випадків при експлуатації сільськогосподарської техніки, особливо при проведені весняно-польових робіт є:

• технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин;
  • порушення технологічного процесу;
  • допуск працівників до виконання робіт з підвищеною небезпекою без проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці;
  • порушення виробничої і технологічної дисципліни;
  • відсутність медичних оглядів.

Відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно –польових робіт призначаються:

• в цілому по господарству — головний агроном, головний інженер;
  • по відділках, бригаді — керуючий відділком, бригадири тракторних і польових бригад.

Рекомендуємо роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму.

Кам’янець-Подільське відділення

управління виконавчої дирекції