Повідомлення про проведення громадського обговорення

Дата: 01.02.2023 13:14

Фото без опису

Систематично сільська рада отримує повідомлення від громадян про утворення стихійних сміттєзвалищ на території громади. Тому представники органу самоврядування проаналізували ситуацію зі сміттєзбиранням і визначили чинники, які роблять розв'язання цього питання - пріоритетним:

- незаконне сміттєзвалище небезпечне для здоров’я мешканців, а також флори та фауни;

- екологічні штрафи за незаконне вивезення сміття регулярно надходять до сільської ради, а громада змушена платити значні суми з бюджету;

- з бюджету громади виділяються кошти на усунення стихійних сміттєзвалищ;

- сміття розноситься по території громади та погіршує благоустрій території.

📖Відповідно до ЗУ "Про управління відходами" Ст. 31 п. 2: утворювачі побутових відходів зобов’язані:

1) укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами;

2) забезпечувати передачу побутових відходів до системи управління побутовими відходами, а побутові відходи, на які поширюється розширена відповідальність виробника, - до системи приймання або роздільного збирання, створеної організаціями розширеної відповідальності виробників;

3) забезпечувати у встановленому порядку роздільне збирання відходів за наявності об’єкта оброблення відходів.

✅ Пропонується затвердити суму до сплати у гривнях на місяць за 1 мешканця - 57,38, відповідно до Норм утворення побутових відходів м³ (рік), згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.11.2011 р. №75.

Оголошується проведення обговорення для організації вивезення твердих побутових відходів на території громади до 12 лютого. Просимо надсилати пропозиції та рекомендації на пошту громади:

📨 otgkitaygorod@ukr.net

📱 Контактна особа: Сенгилевич Юрій Миколайович - 09789563758.