Літо – сезон інфекційних захворювань!

Дата: 15.05.2023 11:16

Літо – сезон інфекційних захворювань!

Фото без описуГастроентероколіт — запальне захворювання відділів шлунково-кишкового тракту. Залежно від перебігу захворювання розрізняють гостру та хронічну форму гастроентероколіту.

Гострий гастроентероколіт викликаний інфекційним збудником, проте не виключено розвиток патології внаслідок отруєння солями важких металів, кислотами, а також при алергічної реакції.

Хронічний гастроентероколіт розвиваеться як наслідок ураження органів травного тракту. Хвороба рецидивує і може не проявлятися протягом багатьох років. Виникає захворювання внаслідок ураження організму інфекцією, внаслідок куріння або вживання алкоголю.

Причиною гастроентероколіту також можуть бути зіпсовані продукти, в яких можуть бути присутіми хвороботворні бактерії і мікроорганізми. Основними збудниками захворювання можно вважати інфекції: стафілокок, кишкова паличка, сальмонели та інші віруси.

Інкубаційний період гастроентероколіту дуже короткий, наявність симптомів хвороби може дати про себе знати вже через пару годин.

ОЗНАКИ гастроентероколіту:

• бурчання в животі;
  • слабкість;
  • больові відчуття в області живота;
  • зниження апетиту;
  • гіркота в роті;
  • блювота;
  • нудота;
  • діарея з домішками крові або слизу;
  • блідість шкіри та слизових;
  • підвищення температури тіла;
  • різке схуднення.

Хворі на гастроентероколіт потребують госпіталізації в зв’язку з тяжким перебігом захворювання та зневодненням викликаним діареєю та/або блюванням. Хворим рекомендовано багато теплого пиття для нормалізації водно-електролітичного балансу. Найбільш вразливими до гострих інфекцій є діти, особливо у віці від 1 до 4 років.

Слід зазначити, що гастроентероколіти складають великий відсоток від загальної кількості інфекцій, які реєструються.  Так за 1 квартал  2023 року в Камянець-Подільському районі всього було зареєстровано 15 захворілих (з них 9 дітей), порівняно з 2 хворими в 2022 році (з них одна дитина).

Будьте уважні та обережні, особливо в весняно-літній період коли температура навколишнього середовища та комахи впливають на продукти харчування та сприяють їхньому швидкому псуванню та переносу інфекційних агентів.

Пом. лікаря –епідеміолога

Кам’янець-Подільського районного відділу

ДУ «Хмельницький ЦКПХ МОЗУ»

Лариса Лашевич