29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом.
«Хмельницький центр та
профілактики хвороб України»
29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом.
Як не прикро, в останні роки інсульту абсолютно бАйдуже скільки нам років:50 чи 30. На жаль, тепер дуже часто він укладає на лікарняні ліжка молодь...
Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. У результаті його клітини гинуть, спричиняючи незворотні процеси в організмі людини.
Симптоми інсульту є досить очевидними — зберігай картинку, аби не розгубитися у потрібний момент. Якщо ти помітив хоча б один з цих проявів, негайно викликай екстрену допомогу за номером 103 та чітко поясни симптоми й стан людини, котрій потрібна допомога.
При інсульті дорогоцінна кожна хвилина!!!
Знай: надважливо надати спеціалізовану допомогу у межах 4-х годин після появи перших ознак інсульту.Чим скоріше вона буде надана, тим менша ймовірність ускладнень та смерті.
Як допомогти до приїзду лікаря?
Заспокой постраждалого і поясни, що допомога близько.
Поклади пацієнта максимально зручно (рекомендовано підвищене положення голови до 30 градусів), а також забезпеч йому вільне дихання, розстебнувши тугий комірець сорочки.
Постійно наглядай за постраждалим до приїзду медиків.
У разі погіршення стану повторно виклич екстрену медичну допомогу.
За наявності інформації,зафіксуй час появи ознак інсульту.
Пам’ятай! Постраждалому не можна давати їсти та пити.
Щоб запобігти інсульту, дуже важливо контролювати наявні захворювання серцево-судинної системи, особливо артеріальну гіпертензію та діабет. Також важливо контролювати рівень холестерину в крові. Ну й, звісно, відмовитися від куріння та алкоголю і вести здоровий спосіб життя
Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/
Стань на варті свого серця — захисти його від інсульту!
#СтаньНаВартіСвогоСерця
Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».