ВІДМОВСЯ ВІД АЛКОГОЛЮ.  ЖИВИ.

Дата: 02.11.2023 12:04

«Хмельницький центр та

профілактики хвороб України»

ВІДМОВСЯ ВІД АЛКОГОЛЮ.  ЖИВИ.

«Безпечної дози алкоголю не існує» - наголошує Всесвітня організація охорони здоровʼя. Адже алкоголь є токсичним, бо вражає всі органи, а особливо,  серце та судини. Тому живання спиртних напоїв підвищує ризик розвитку інфаркту, інсульту та гіпертонії , які є причиною 64% смертельних випадків в Україні.  Основна група ризику- чоловіки працездатного віку. До того ж, серцево-судинні захворювання нині значно “помолодшали” та все частіше виникають у молоді.

Тверезе життя - це не лише зниження ризику  хвороб серця та судин, це - ясність розуму, це - злагода та любов в сім'ї, це піклування та правильний приклад стосунків для дітей.

ДІЄВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ, як розпрощатися з алкоголем назавжди:

- Звільни житло від алкоголю та не оновлюй запаси спиртного. Навіть на випадок “гостей”.
 - Уникай ситуацій, місць чи людей, які спонукають тебе випити. Проходь повз алкогольні відділи у магазинах, не з'являйся біля улюблених барів — так буде психологічно легше.
 - Найкраща альтернатива алкоголю — це здорові напої без спирту та цукру. Пий чай, свіжі фруктові соки або звичайну чисту воду.
-  Борися зі стресом здорово: замість алкоголю обирай фізичну активність, працю, проводь час, близькими, запровадь велосипедні прогулянки з дітьми на свіжому повітрі.

- І головне: насправді алкоголь не знімає стрес, а навпаки посилює психологічне напруження та депресію!
У тебе все обов'язково вийде! А серце лиш подякує, що ти вберіг його від хворобheart
          Лікар у цивільному житті, а нині
— військовослужбовець Олександр Ябчанка стверджує: алкоголь — це слабкість людини. А державі, яка бореться за своє існування, життєво необхідні сильні та здорові громадяни.
Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою
швидкоо тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/
Стань на варті свого серця — відмовся від вживання алкоголю!
#СтаньНаВартіСвогоСерця

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».